Hazır giyime tatil ve düğün dopingi!

Geleceğin belirsizliğini koruduğu pandemi döneminin başlarında, hemen her sektörde olduğu gibi hazır giyim sektöründe de duraksamalar yaşanmıştı. Kontrollü bir biçimde girdiğimiz yeni normal sürecinde otellerin açılması ve düğünlerin yeniden başlaması ise satışlara doğrudan yansıdı. Hangi kategoride en çok satın alma olduğunuysa Trendyol’un verileri ortaya koydu.

Abiye elbiseler için ortalama 210 TL harcama yapıldı
Bir önceki aya kıyasla satışlarını arttıran ürünlerin başında abiye kıyafetler geldi. Düğün sezonunun açılmasıyla abiye kıyafetlere ilgi yüzde 230 arttı. Davetler için alışverişini Trendyol’dan gerçekleştirenler abiye elbiseler için ortalama 210 TL harcadı.

Kadınlar en çok elbise ve bluz aldı
Haziran ayında moda ürünlerini en çok tercih edenler kadınlar oldu. Kadınların en çok satan moda ürünlerini satın alma oranları ise yüzde 94 bluz, yüzde 92 elbise, yüzde 88 pijama takımı, yüzde 86 terlik, yüzde 84 pantolon, yüzde 80 şort, yüzde 79 t-shirt, yüzde 75 gömlek, yüzde 73 sneaker ve yüzde 62 polo yaka t-shirt şeklinde gerçekleşti.

Bikini satışlarında yüzde 190 artış!

Talebin arttığı diğer ürünler yüzde 210 ile mayolar, yüzde 190 ile bikini takımları, yüzde 170 ile deniz şortları, yüzde 150 ile deniz ayakkabıları, yüzde 140 ile güneş gözlükleri, yüzde 140 ile tulumlar ve yüzde 120 ile şapkalar oldu. Geçen yıl mayıs ayında ağırlıklı olarak gerçekleşen plaj giyim kategorisine yönelik satışlar bu yıl Haziran ayında ivme kazandı.

Sepetin şampiyonu t-shirtler!

Trendyol’un satış verilerine göre haziran ayında tüketicilerin sepetlerinde en çok yer alan ürünler sırasıyla t-shirt,
elbise, sneaker, şort, bluz, gömlek, pantolon, polo yaka t-shirt, pijama ve terlik oldu.

Kaynak: Marketingturkiye

Rai

E-Ticaret

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir