CreatorDen 2019 yılının en etkili influencer’larını açıkladı

CreatorDen 2019 yılında influencer marketing alanında öne çıkan isimleri ve markaları “Influencer Marketing’de Neler Oldu?” raporunda açıkladı.

İşte CreatorDen “Influencer Marketing’de Neler Oldu?” raporunda öne çıkan isimler ve markalar…

Raporun Metodolojisi:
Etkileşim Oranları, takipçi artışları hesaplaması yıl içindeki performansa göre Instagram hesapları odaklı bir şekilde yapılıyor. En çok etiketlenen markalar, 40.000 adet 1000 takipçi sayısı üzeri, %0.5 etkileşim oranının üzerinde ve %20’nin altında şüpheli takipçi barındıran hesapların Instagram Post’larında etiketlediği markalara göre listeleniyor.

Kitle analizleri, tüm influencer’lar için kullandığımız makine öğrenmesi modelleri sonucu influencer’ların takipçilerinin demografik ve ilgi alanı kırılımı ortalamasıdır. Influencer kitle bazında hesaplanan bu modelde, kişilerin paylaşımları ve takip ettikleri diğer hesaplar önem taşımaktadır.

Marka bütçeleri ve marka hedefleri ise, yıl içinde görüştüğümüz ve kendi brief formumuzu dolduran 1000’in üzerinde markadan sadece global firmaları ayıklayarak oluşturduğumuz bir grafiktir.

Son olarak CreatorDen etki gücü skoru ise, 5 farklı etkileşim ve takipçi metriğinden oluşmaktadır. Bu metrikler influencer bazlı hesaplandıktan sonra belli bir istatistiki dağılım ile oluşuturulan 10.000 kişilik influencer evreninde değerlendirilerek, verinin denk geldiği yüzdelik dilimlere göre bir puan alırlar. 1-10 arası olan CreatorDen Etki Gücü Skoru, iki influencer’ı hızlıca kıyaslayabilmek veya ilgili influencer hakkında hızlıca fikir sahibi olabilmek adına şirketimiz tarafından yaratılmış bir metriktir. Özellikle görüntülenme oranları ile büyük oranda korelasyon içindedir.

Kaynak:marketingturkiye

Rai

E-Ticaret

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir